طراحی نشان و نماد تجاری

یک آرم نماد گرافیکی است که توسط شرکت شما استفاده می شود و به شما امکان می دهد تا توسط مخاطبان شما شناخته شود. این یک نمایش تصویری از هویت نام تجاری شماست که برای جلب اعتماد و انتقال پیام انتخابی شما در یک لحظه به عموم مردم استفاده می شود

چرا طراحی نشانه؟

هنگامی که مشتریان به مارک شما فکر می کنند ، یک میلیون فکر وجود دارد که به ذهنشان خطور می کند. اگرچه بیشتر این افکار کاملاً ناخودآگاه هستند ، بازاریاب ها می دانند که بیشتر از اینها ، این فکرها و احساسات دقیقاً همان چیزی هستند که مارک قصد دارد از طریق یک پیام دقیق ساخته شده بیرون بیاورد.این اعتماد به نفس ، بازیگوش یا قدرت باشد ، طیف گسترده ای از احساسات وجود دارد که می تواند با ترکیب صحیح رنگ ها و متن برانگیخته شود ، که بطور تخصصی توسط مؤثرترین کمپین های بازاریابی استفاده می شوند. یکی از سریعترین راهها برای ارسال پیام خاص ، از طریق یک آرم پویا است که از طریق ذهن ذهن مخاطبان شما پردازش می شود.

یک آرم نماد گرافیکی است که توسط شرکت شما استفاده می شود و به شما امکان می دهد تا توسط مخاطبان شما شناخته شود. این یک نمایش تصویری از هویت نام تجاری شماست که برای جلب اعتماد و انتقال پیام انتخابی شما در یک لحظه به عموم مردم استفاده می شود.یک آرم این توانایی را دارد که مارک شما را به موفقیت سوق دهد ، یا در کنار جاده تصادف و سوزاند. امروزه ، هر سازمان هنگام برنامه ریزی استراتژی بازاریابی خود در مورد اهمیت یک آرم موفق صحبت می کند ، اما این همه چه زمانی اهمیت پیدا کرده اند؟

•••

از ابتدای طراحی آرم ، می توان تا بازگشت به یونان باستان ، جایی که سکه ها در گذشته توسط حاکمان به صورت تک نویسی طراحی می شدند ، ردیابی کرد. اگرچه از نخستین روزهای جامعه سازمان یافته ، مردم از نمادهای متنوعی برای رمزگشایی از شناسایی و رتبه های اجتماعی استفاده کرده اند ، اما این نوع شناسایی با استفاده از نمادها را می توان در مصر باستان ردیابی کرد.

نماد مدرن که امروز می شناسیم را می توان به قرن سیزدهم و روزهای رنسانس ردیابی کرد. این در حالی است که سفالگرها ، سنگسارها و طلافروشان ابتدا به عنوان نشانه مالکیت شروع به تراشیدن و چاپ آرمهای روی آثار خود کردند.با گذشت زمان ، جامعه تغییر یافت و صنعتی تر شد. تا قرن 19 ، بیش از 700 چاپگر لیتوگرافی فقط در ایالات متحده وجود داشت ، اگرچه اعتبار هنر چاپ شده به چاپخانه ها اختصاص می یافت ، نه هنرمند یا صنعتگر در این مقطع زمانی.

سبک و نوآوری به رشد خود ادامه داد و تا دهه 1870 با کاهش هزینه های چاپ کتاب و روزنامه های رنگارنگ کودکان چاپ شد. استعداد مشهور ویکتوریا به سبک و سیاق منجر به گسترش عظیمی از تایپوگرافی رسا شد که برای نمایندگی مشاغل و مارک های مختلف استفاده می شد.با توجه به افزایش عظیم تولید انبوه در دوره ویکتوریا ، افزایش اعتبار در اعتباری که برای صنایع دستی داده شده بود ، افزایش یافت و منجر به آغاز آرمهای اختصاصی شد. اولین آرم تجاری که تاکنون در این باره علامت تجاری شده است در سال 1876 برای Bass Brewery بود. این یک مثلث قرمز با متن "باس" در زیر بود ، با یک متن تند و سریعی که با صدای فورا قابل تشخیص کوکا کولا تفاوتی ندارد.

روانشناسی رنگ نیز برای اولین بار در دهه 1800 با "تئوری رنگ ها" یوهان ولفگانگ فون گوته ظهور کرد که در آن قرمز به عنوان اثری از گرانش و عزت توصیف می شد. آیا این چیزی بود که باس با آرم خود سعی در بیرون کشیدن داشت؟

این روند از آرم های تجاری شرکت های تجاری به طور مداوم با اختراع تلویزیون ادامه یافت ، هنگامی که ارتباطات جمعی شرکت ها را به سمت استفاده از وسایل ارتباطی بصری ترغیب کرد ، ما را به سمت لوگوهایی که امروزه در بازاریابی و مارک تجاری می شناسیم سوق می دهد.مشخص است که از زمان های بسیار قدیم ، استفاده از آرم ها به سختی تغییر کرده است. نمادها هنوز هم برای انتقال پیامی در مورد شما یا مارک تجاری شما بدون نیاز به زبان استفاده می شوند.

امروز ، یک آرم هنوز نمایانگر تصویری از هویت شرکت شما است ، اگرچه بازار اشباع شده است و مصرف کنندگان در معرض صدها نفر هستند ، اگر نه هزاران آرم در هر روز.آیا می دانید 90٪ از کل اطلاعاتی که به مغز ما منتقل می شود بصری است و 60،000 بار سریعتر از متن پردازش می شود؟ مسلح با این دانش ، جای تعجب نیست که مارک های مختلف تلاش می کنند آرم کاملی را ایجاد کنند تا در یک لحظه با مشتریان خود طنین انداز شود.

ما با آرم ها مانند رفتار با چهره های آشنا رفتار می کنیم. ما هر روز نمرات آنها را می بینیم ، اما تنها اگر آنها را با آنها ارتباط برقرار کنیم و یا آنها را بشناسیم ، احتمالاً درگیر صحبت های خود برای گفتن می شویم. اهداف آرم یک مارک باید به یاد ماندنی باشد و عشق را برانگیزد - درست مثل تعامل انسان. پس چرا مارک ها ، بزرگ و کوچک باید روی یک آرم طراحی شده حرفه ای سرمایه گذاری کنند؟

یک آرم تعریف شده باعث می شود تجارت شما پایدار به نظر برسد. شرکتهایی که نگرش "ظاهری" در حال تغییر را اتخاذ می کنند ، مشتریان آن را گیج می کنند. اگر به نظر می رسد مشاغل نمی تواند ذهنیت خود را در مورد آرم خود جلب کند ، مشتریان آینده نگر این فرضیه ناپایداری را نیز در مورد نحوه عملکرد شرکت اعمال می کنند.هنگام بررسی یک آرم در بازار امروز ، دانش زیادی در مورد روانشناسی رنگ وجود دارد که در روزهای اولیه طراحی لوگو ناشناخته بود. ما هم از نظر رنگ و هم آگاهانه و ناخودآگاه تحت تأثیر قرار می گیریم.امروز ، ما می دانیم که قرمز شور و شوق و عمل را برانگیخته است ، در حالی که رنگ آبی اعتماد و وفاداری را القا می کند. ردبول و ویرجین دو مارک بسیار موفق هستند که از رنگ قرمز برای ارتباط با مخاطبان هدف خود استفاده می کنند. از طرف دیگر ، آبی توسط مقامات مالی و فناوری مانند IBM و Barclays استفاده می شود.

•••

دیگر خدمات

در حال جستجو...
بی نتیجه !