شیوه‌های مجرب در تبلیغات شهری

شیوه‌های طراحی گرافیک محیطی و تبلیغات شهری، متعدد است اما از نظر استاندارد و تخصصی به 5 شیوه عمده‌ی : سیستم‌های راه‌یابی و یا Way-Finding، محیط‌های نمایشگاهی، تجربه تعاملی، نمایش عمومی و نامحدود، مکان‌یابی/مکان‌سازی و هویت بخشی، قابل تقسیم هستند.

5 نوع طراحی گرافیکی محیطی

طراحی محیطی گرافیک ، معماری ، چشم انداز ، صنعتی و طراحی داخلی را در هم می آمیزد. به همین دلیل ، طراحان گرافیک محیط زیست نه تنها به طراحی گرافیک بلکه به معماری نیاز به تجربه دارند. این امر به گونه ای است که آنها نه تنها می توانند درک خوبی از عناصر طراحی مانند سلسله مراتب بصری و رنگ داشته باشند ، بلکه قادر به درک پیشنهادهای طراحی صنعتی و همچنین توانایی خواندن طرح های معماری به طور موثر هستند.

•••

1. سیستم های راه یابی

سیستم های Wayfinding دقیقاً همان چیزی هستند که به نظر می رسند: سیستم هایی که به مردم کمک می کنند راه خود را پیدا کنند. سیستم ها به عنوان حل مسئله فضایی تعریف شده اند. وظیفه شخصی که یک سیستم دفاتر مسافرتی را طراحی می کند ، آگاهی از فرد در محیط از مکان فعلی ، محل مورد نظر خود و چگونگی دستیابی از یک شخص دیگر است.

راهپیمایی برای داشتن مکان های مختلف بسیار مفید است ، اما داشتن مکان هایی مانند بیمارستان ها ، مطب ها ، پارکینگ ها و شهرهای بزرگ برای کسانی که وقت کمی برای اوقات فراغت دارند ، بسیار مهم است. در حالی که این می تواند به راحتی به عنوان اتاق یا طبقه برچسب زدن به عنوان "1 ، 2 ، 3 ، 4" باشد ، کار طراحان تجربی این است که تجربه را کمی منحصر به فرد تر کنند.

2. نمایشگاه

برای برخی ، یادگیری می تواند کسل کننده باشد. چه در موزه ، چه پارک میراث یا نمایشگاه تجاری باشید ، هیچ وعده ای مبنی بر دست کشیدن جوراب شما وجود ندارد. اما وقتی اینطور باشند ، این یک رفتار واقعی است.طراحی نمایشگاه نوعی از طراحی محیطی و تجربی است که اطلاعات را از طریق معماری ، طراحی گرافیک ، طراحی تعامل ، روشنایی و صوتی و فناوری به بینندگان نمایشگاه منتقل می کند. این کار از این نوع طراح هاست که از این عناصر استفاده کرده و محیطی را بسازد که داستانی را به طور موثر و جذاب بیان کند.

این طرح ها می توانند مانند نمایش در یک نمایشگاه تجاری یک نمایشگر واحد باشند ، یا می توانند مانند یک موزه در کل یک ساختمان بچرخند. این فضاها می توانند به گونه ای طراحی شوند که از پشت یک تکه لیوان بررسی شود ، اما تجربه در آن کجاست؟

3. تجارب تعاملی

این نوع طراحی محیطی واقعاً UX را به سطح دیگری می برد. این تمرکز بر روی تعامل کاربر با یک فضای کامل فیزیکی است. نقاط داخل یک اتاق برای آموزش ، فوری و الهام بخشیدن به کسانی که با آن تعامل دارند طراحی شده است. این نقاط ، به نام touchpoints ، ایجاد شده است تا کاربران را با ایده هایی در پشت محیطی که در آن قرار دارند ارتباط برقرار کند.طراحی تجربه تعاملی ذاتاً یک محیط فیزیکی و دیجیتالی نسبت به انواع دیگر طراحی محیط است. این نمایشگرها به جای اینکه از دور از این طرح قدردانی کنند ، باید لمس شوند.

طراحانی که در برنامه های ایجاد یک تجربه تعاملی شرکت می کنند باید در تحقیقات مبتنی بر کاربر کاملاً آگاهی داشته باشند تا بتوانند طرح های آنها در حد امکان برای مخاطبان قابل دسترسی باشد: سالمندان ، معلولین و افراد کشورهای خارجی. در این تلاش بالقوه جهانی ، در این محیط بالقوه جهانی و فراگیر ، این یک طرح موفقیت آمیز است

4- نصب عمومی

در حالی که موزه ها و کنفرانس ها غالبا هزینه ورودی دارند ، اما تاسیسات عمومی برای ما طراحی شده است که در 24/7 روزانه ، بدون هزینه ، از آن استفاده کنیم. در صورت طراحی صحیح ، تأسیسات عمومی می توانند فرصت های بازاریابی تجربی باورنکردنی باشند. آنها همچنین می توانند به گونه ای طراحی شوند که از یک مکان متمایز در یک موقعیت جغرافیایی یا تاریخی نشان دهند. این تأسیسات می تواند از گرم کردن قلب گرفته تا تکان دهنده قلب ، موقتی و دائمی باشد.آنها ما را به خنده می اندازند ، به ما کمک می کنند تا به خاطر بیاوریم ، از ما می خواهند که فکر کنیم و آنها شگفتی ایجاد می کنند. طرح های نصب عمومی فراموش نمی شوند.

5- مکان سازی و هویت

طراحی گرافیک محیطی و هویت سازی به شدت یک جنبه از مسیرهای مسافرتی را شامل می شود: شما اینجا هستید.طراحی گرافیکی محیط زیست و هویت سازی ، با استفاده از رنگ های منحصر به فرد ، تایپوگرافی ، الگوی و حرکت ، فضای را به طور کامل تعمیر می کند. این امر می تواند محیط های آموزشی ، حمل و نقل ، خرده فروشی و شرکت ها را تغییر دهد. به عنوان مثال ، دیزنی لند زمانی یک باغ نارنج 160 هکتار بود. و چندی پیش ، G2 یک بار مانند مرکز تماس به نظر می رسید. نگاهی بیندازید که طراحی گرافیکی محیطی برای فضای اداری جدید ما چه خواهد کرد:

این نوع طراحی یک تیم عظیم را برای همکاری با یکدیگر و طراحی چیزهای جالب و جذاب می طلبد. ورودی طراح (بازدید کنندگان) به اندازه مهندسان ، برنامه ریزان شهری ، توسعه دهندگان و مشتری ها ارزش دارد. آسان نیست که ایده یک مکان به صورت بصری به وجود بیاید ، اما وقتی به خوبی اجرا شود ، دور نگاه کردن دشوار است.مکانهایی مانند دفاتر ، بیمارستان ها و مدارس ، مکان سازی و هویت اغلب با تکنیک های راه یابی تنظیم می شوند تا بازدید کنندگان بتوانند در حالی که هنوز از برند کامل لذت می برند ، راه خود را پیدا کنند.

در حال جستجو...
بی نتیجه !